Droga rowerowa / fot. MZUiM Tychy

Tychy szykują się do budowy velostrady Tychy-Katowice. Ma kosztować 29 mln zł. Szybka droga rowerowa jest na razie w fazie koncepcji technicznej. Ta ma usprawnić proces projektowania. Właśnie pieniądze na tę część zadania miasto pozyskało od GZM. Chodzi o prawie 41 tys. zł. 

W przyszłym roku miasto zamierza wnioskować o kolejną część pieniędzy od Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na realizacje inwestycji, która w sumie ma kosztować 29 mln zł. 

„Początek velostrady w Tychach znajduje się w dzielnicy Czułów, dokładnie na skrzyżowaniu ul. Katowickiej z ul. Palmową, skąd prowadzi do węzła z DK 86 (ul. Beskidzka). W tym rejonie trasa biegnie w śladzie nieczynnej linii kolejowej Katowice Murcki Towarowe – Czułów Papiernia, następnie pod wiaduktem przecina drugą linię kolejową, a w sąsiedztwie przystanku na ul. Beskidzkiej, przechodzi pod ul. Boya-Żeleńskiego oraz łącznicą DK 86. Później ślad wiedzie równolegle do trasy nr DK 86, przecinając granicę z Katowicami” – informuje Marcin Godzik z MZUiM Tychy. 

Reklama

Tyski odcinek velostrady powinien być gotowy w połowie 2026 roku.

Reklama