Dzika plaża na Paprocanach / fot. UM Tychy

Tychy wydadzą na grilla ponad 75 tys. zł. Miastu udało się w końcu wyłonić wykonawcę dwóch drewnianych wiat z grillami, które staną na zachodnim brzegu jeziora Paprocany. W sumie całość ma kosztować ponad 75  tys. zł.

Jedena z wiat powstanie na wyspie, a druga w odległości 300 metrów od niej. Obie wraz z grillami mają być gotowe w kwietniu, tak aby tyszanie mogli z nich korzystać w trakcie majówki.

Pamiętajmy też, że na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany (od strony Wodnego Placu Zabaw) obowiązuje zakaz grillowania. Tyszanie korzystali więc z terenu po drugiej stronie jeziora – na tzw. dzikiej plaży.

Reklama

– Wiele osób przyjeżdża na Paprocany z własnymi grillami i rozkłada je w pobliżu tzw. „dzikiej plaży”.  Teraz będą mogli skorzystać, oczywiście bezpłatnie, ze specjalnie przygotowanych miejsc do grillowania. Przy każdym będzie sześć ławek, a w sąsiedztwie także kosze na śmieci (po trzy na wiatę) i metalowe pojemniki na popiół – mówi Marcin Staniczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Reklama