Wysypisko na ulicy Paproci / fot. Anita Skapczyk

Miasto Tychy kupi dwie fotopułapki. Trafią do straży miejskiej. Miasto Tychy postanowiło kupić dwie fotopułapki, które będą montowane w miejscach, gdzie nielegalnie wysypywane są odpady – chodzi o lasy, skwery czy parki. Urządzenia zostaną przekazne Straży Miejskiej w Tychach.

O kupno tego typu urządzeń wnioskowali tyscy radni PiS w związku z pojawiającymi się przypadkami zaśmiecania terenów zielonych w Tychach. Niektórzy urządzają sobie dzikie wysypiska –  tak jest po prostu dla nich taniej.

Fotopułapki to urządzenia, które sprawdzają się choćby w Katowicach, gdzie straż często z nich korzysta. Przykładowo – nierzetelny firmy wyurzuacją do lasów odpady budowlane. Bywa, że mieszkańcy w ten sposób pozbywają się starych opon czy innych rzeczy zalegających w piwnicach i garażach.

Reklama

„Dysponentem zakupionego sprzętu będzie Straż Miejska. Foto-pułapki będą montowane w miejsca zagrożonych zaśmiecaniem, dewastacją bądź przestępczością. W przypadku sprawdzenia się programu ilość foto-pułapek będzie w miarę możliwości finansowych sukcesywnie zwiększana” – poinformował Janusz Sojka, naczelnik Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Tychy. „Zgodnie z ustaleniami przybliżony koszt dwóch profesjonalnych foto pułapek z możliwością szyfrowania danych, kartami pamięci oraz dwuletnim abonamentem przesyłu danych wynosi ok. 7500,00 zł” – dodał.

Urządzenia zakupi dla miasta Centrum Usług Wspólnych.

Reklama