Paralizator / fot. Policja

Tyscy policjanci z paralizatorami. To alternatywa dla broni palnej. Kolejnych 5 tyskich policjantów uzyskało uprawnienia do posługiwania się paralizatorem. W sumie w naszej komendzie uprawnienia posiada już kilkunastu funkcjonariuszy. Paralizator jest alternatywą dla użycia broni palnej w przypadku gdy mundurowi mają do czynienia z agresywnymi przestępcami.

Policjanci z prewencji egzamin zdawali w środę. 5 funkcjonariuszy uzyskało uprawnienia do posługiwania się paralizatorami podczas służby.

– Egzamin został przeprowadzony pod okiem instruktora Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Mundurowi zdobyli wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu posługiwania się paralizatorem w trakcie wcześniejszego szkolenia. Teraz po zdanym egzaminie otrzymają uprawnienia do posługiwania się tym środkiem przymusu bezpośredniego – wyjaśnia Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji. – Dzięki temu, w sytuacji gdy jest to niezbędne, paralizator będzie mógł zostać szybko użyty. Rozwiązanie takie wpłynie pozytywnie na skuteczność działań policji, zapewniając jednocześnie większe bezpieczeństwo uczestnikom interwencji – dodaje.

Reklama
Reklama