Al. Niepodległości / Tychy24.net

Tyska policja podsumowała akcję „Bezpieczny Pieszy”. Posypały się mandaty. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych w rejonie przejść oraz ich zachowanie. Ostatecznie okazało się, że mandatami karano jedynie kierowców. 

Jak poinformowała Tychy24.net, Agnieszka Semik z tyskiej policji w sumie ukarano 34 kierowców oraz skierowano jeden wniosek do sądu o ukaranie. 

W 1 przypadku ukarano kierowcę za nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu na pasach. Natomiast 33 mandaty wręczono z powodu zbyt dużej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. 

Reklama

W jednym przypadku kierowca odmówił przyjęcia mandatu, skierowano sprawę do sądu o ukaranie. W sumie w trakcie akcji na terenie Tychów brało udział 15 policjantów. 

Tutaj warto przypomnieć, że w związku z wejściem w życie nowych przepisów – zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.