Kontrola drogowa / fot. Policja

Tyska policja sprawdzała bezpieczeństwo pieszych. Karana głównie kierowców, można powiedzieć, że posypały się mandaty. W sumie odnotowano 99 wykroczeń. 

W Tychach przeprowadzono akcję „NURD” nakierowaną na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. 

„Podczas akcji policjanci ujawnili 72 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami. Dotyczyły one w przeważającej mierze wyprzedzania na przejściu lub w rejonie przejścia dla pieszych oraz przekroczenia prędkości w miejscach, gdzie znajdują się oznakowane przejścia przez jezdnię. Stróże prawa bacznie przyglądali się również pieszym, którzy niejednokrotnie przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego mundurowi reagowali aż 27 razy” – informuje Paulina Kęsek z tyskiej policji. 

Reklama

Tyska policja apeluje do kierowców, aby w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych zachowali szczególną ostrożność i zwracali uwagę na prędkość z jaką się poruszają, a w szczególności w pobliżu przejść przez jezdnię. 

„Warto też przypomnieć, że nowy taryfikator mandatów przewiduje wysokie kary, rzędu 1500 zł, za nieodpowiednie zachowanie względem pieszych. Piesi również zanim wkroczą na przejście dla pieszych  powinni zachować szczególną ostrożność, rozejrzeć się i upewnić czy przejście na drugą stronę drogi jest bezpieczne” – przypominają mundurowi. 

Reklama