Przejęte podróbki / fot. Policja

Policjanci z tyskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli odzież, wyroby galanteryjne oraz perfumy, sygnowane podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wartość oryginalnych produktów przekroczyłaby 4 mln złotych. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej, zatrzymanemu w tej sprawie 57-letniemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tychach skrupulatnie zbierają informacje dotyczące przestępczości gospodarczej i poddają je wnikliwej analizie. Dzięki temu wielu przestępców wpadło już w ich ręce.

Bazując na takich ustaleniach, tyscy mundurowi wpadli na trop 57-letniego mężczyzny, który wprowadzał do obrotu towary oznaczone podrobionymi znakami towarowymi. W wynajmowanym przez niego garażu śledczy odkryli magazyn, wypełniony odzieżą, perfumami oraz galanterią, oznaczonymi zastrzeżonymi znakami światowych marek. Mundurowi zabezpieczyli ponad 4700 sztuk odzieży i galanterii oraz ponad 3000 perfum. Wartość rynkowa oryginałów została oszacowana na kwotę przekraczającą 4 miliony złotych.

Reklama

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej, za to przestępstwo 57-letniemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Reklama