Tyska policja zachęca do kontroli autokarów. Dzieci aktualnie mają ferie i wielu maluchów wyjedzie na ten czas poza miasto. Pamiętajmy, że policja może sprawdzić stan techniczny autokarów, którymi przewożone są nasze pociechy.

W Tychach wyznaczonym miejscem do takich kontroli jest parking przy basenie na ulicy Edukacji. Termin kontroli można uzgodnić pod numerem: tel. 32 325-62-90. Tylko należy pamiętać, że to organizatorzy wyjazdów powinni wystąpić do policji o sprawdzenie stanu technicznego pojazdów oraz trzeźwości kierowcy.

– Przypominamy, że policjant z wydziału ruchu drogowego nie ma możliwości sprawdzenia stanu technicznego autobusu w 100 % z uwagi na brak urządzeń takich, w jakie są wyposażone stacje diagnostyczne. Zatem organizator, by mieć całkowitą pewność o sprawności autobusu, powinien poddać go badaniu technicznemu na stacji diagnostycznej – informuje tyska policja.

Reklama

Choć należy pamiętać, że policjanci z drogówki są bardzo skrupulatni, a zawsze lepiej dmuchać na zimne. Zwłaszcza jeżeli chodzi o nasze pociechy.

O tym, że warto kontrolować autokary, pokazują działania Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. W poniedziałek skontrolowano 28 autokarów, spośród których jeden, wiozący dzieci z Dąbrowy Górniczej do Wisły, nie został dopuszczony do dalszej jazdy ze względu na wycieki płynów eksploatacyjnych.

Inspektorzy, oprócz zatrzymania dowodu rejestracyjnego, nałożyli też stuzłotowy mandat karny na kierowcę, a dzieci w dalszą podróż udały się innym, podstawionym przez przewoźnika autokarem, do którego inspektorzy nie mieli już zastrzeżeń.

Reklama