Damian Fierla / fot. Tychy24.net

Życie pisze różne scenariusze, czasami lepszych nie wymyśliłaby grupa Monty Pythona. Trochę komedii zawitało także do Tychów i to za sprawą niezrzeszonego tyskiego radnego Damiana Fierli. Ten ogłosił się Pełnomocnikiem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, z naciskiem na to, że sam się ogłosił, bo w ministerstwie radnemu żadnych pełnomocnictw nikt nie udzielał. Sam Fierla sprawy komentować nie chce.

Radny Damian Fierla niegdyś należał do klubu Prawa i Sprawiedliwości w tyskiej Radzie Miasta. Ostatecznie z PiS został wyrzucony. Tym bardziej zdziwiło wszystkich zebranych w trakcie uroczystości z okazji 3 Maja w Tychach, że konferansjerka wyczytuje radnego Fierlę jako Pełnomocnika Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W Miejskim Centrum Kultury, które organizowało obchody dowiedzieliśmy się, że taka informacja została przekazana konferansjerce. Radny Fierla złożył nawet wieniec z napisem „Damian Fierla Pełnomocnik Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi”.

Reklama
Wieniec złożony przez radnego Damiana Fierlę

Zapytaliśmy w ministerstwie, czy faktycznie tyski rajca jest pełnomocnikiem.

– Pan Damian Fierla nie jest pełnomocnikiem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – poinformowała nas Renata Kania z biura prasowego ministerstwa.

Wysłaliśmy też maila radnemu Fierli z prośbą o odpowiedź na kilka pytań, ten nie odpowiedział. Próbowaliśmy się skontaktować także z „pełnomocnikiem” telefonicznie. Odmówił nam komentarza w sprawie.

 

Reklama