Hulajnoga elektryczna Easy Ride / fot. Tychy24.net

Tyskie radne domagają się kontroli użytkowników hulajnóg. Czy są trzeźwi i czy prawidłowo jeżdżą. Interpelacje do prezydenta Tychów w tej sprawie zgłosiły radne z jego ugrupowania i już wyznaczono termin kontroli.

Radne chciały, aby to właśnie policja i straż miejska przeprowadziła kontrole. Powodem są wypadki z udziałem hulajnóg. 

„W ostatnim czasie obserwujemy wiele zdarzęń drogowych, wypadków z udziałem hulajnóg, Często uczestnikiem takich zdarzeń są osoby nieletnie, które nie powinny z niech korzystać bez obecności opiekuna” – stwierdziły radne w interpelacji, która jak same zaznaczają jest wynikiem apeli mieszkańców. 

Reklama

„Wielu mieszkańców kontaktuje się z nami prosząc o podjęcie przez nasze miasto działań – profilaktycznych i edukacyjnych. Funkcjonariusze podczas takiego działania powinni zweryfikować stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących czy liczbę przewożonych osób” – czytamy w interpelacji radnych.

Taka kontrola będzie miała miejsce – poinformował Ryszard Polcyn, komendant Straży Miejskiej w Tychach. „Przedmiotowe działania zostały zaplanowane w dniu 14 września w godz. 6:00- 14:00” – stwierdził komendant.