Trawa na rondzie w Tychach / fot. Tychy24.net

Tyskie ronda niebezpieczne przez nieskoszone trawniki? „Ostatnio też bym tam przejechał starsze małżeństwo, przez tą trawę” – stwierdził jeden z mieszkańców, komentując wypadek, do którego doszło we wtorek na rondzie Lwowskim (przy Auchan). Tam elektrobus potrącił rowerzystkę, którą trzeba było reanimować. O nieskoszone trawy pytano prezydenta Tychów, jak się okazało był problem z wykonawcą. 

„Niech przytną trawy przy przejściach dla pieszych, zieleń zielenią ale bezpieczeństwo jest ważniejsze. Pomijam aspekt tego że piesi też nie są święci” – stwierdziła pani Patrycja. To nie odosobniona opinia. 

„Chyba czas skosić już te długie trawy bo ograniczają totalnie widok” – napisała użytkowniczka Daria, pan Łukasz natomiast zarzucił miastu hipokryzję. 

Reklama

„Miasto inwestuje grube miliony w ITSy które rzekomo mają poprawić bezpieczeństwo a trawa na metr wysoka. Nie widać na przejściach pieszych o rowerzystach czy hulajnogach nawet nie chce wspominać. Taka polityka miasta, hipokryzja level expert” – stwierdził. 

Prezydent Tychów: „Za chwilę się sytuacja unormuje”

Na sesji Rady Miasta Tychy, w ubiegły czwartek o sprawę koszenia w rejonie rond dopytywał radny Dariusz Wencepel z Tychy Naszą Małą Ojczyzną. Podkreślał, że nieskoszona trawa jest po prostu niebezpieczna w rejonie rond i przejść dla pieszych. 

„Czy to jest problem z firmą? Czy to jest taka polityka koszenia. Bo nie wiem już jak to mieszkańcom tłumaczyć” – pytał prezydenta Tychów, radny Wencepel. 

Prezydent Tychów tłumaczył, że miasto miało problem z firmą, którą wygrała przetarg.

„Wygrała to firma, wobec której my kiedyś wyciągnęliśmy konsekwencję w postaci nałożenia na nią kar umownych i odrzuciliśmy tą ofertę, mimo tego, że była jedna” – tłumaczył prezydent Tychów, Andrzej Dziuba. Prawnicy miasta też przekonywali, że urząd wygra w razie odwołania się firmy. Ta złożyła odwołanie i wygrała. „Jak wygrali to chcieliśmy podpisać umowę, ale oni odmówili i nie podpisali” – dodał prezydent.

Miasto zapłaciło 15 tys. zł kosztów przegranego postępowania, a firma straciła wadium wpłacone do przetargu, czyli podobną sumę. Prezydent Tychów dodał, że nowa firma jest już wybrana.

„Za chwilę się sytuacja unormuje” – podkreślił. 

Udało się odratować rowerzystkę potrąconą w Tychach. Reanimacja trwała kilkadziesiąt minut

Reklama