Od prawej: Minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski, premier Mateusz Morawiecki, Minister edukacji Dariusz Piontkowski / fot. MZ / Twitter

Rząd wydłużył obowiązujące obostrzenia w związku z pandemią koronawiursa. Pojawiły się też nowe. Nałożono obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. 

Restrykcje co do zamkniętych obiektów handlowych i ograniczenia handlu będą obowiązywać do 19 kwietnia. Szkoły i placówki oświatowe pozostają zamknięte do 26 kwietnia. To jednak nie wszystko.

Od przyszłego czwartku (16 kwietnia) każdy będzie zobowiązany zakrywać nos i twarz w miejscach publicznych. Utrzymane pozostaje zamknięcie granic.

Reklama

Ciągle obowiązuje zakaz wychodzenie z domu osób do 18 roku życia bez opieki osoby dorosłej. Formalnie można wyjść na krótki spacer, ale nasze wyjścia powinny być ograniczone jedynie do niezbędnych życiowych spraw – jak zakupy, wizyta w aptece, u lekarza, czy dojazd do pracy.

W miejscach publicznych osoby powyżej 13 roku życia powinny trzymać się od siebie w odległości 2 metrów. Parki, skwery i miejsca rekreacji pozostają zamknięte.

Reklama