Marszałek Jakub Chełstowski z Michałem Kotlorzem z GKS Tychy oraz Mirosławem Minkinem, prezesem PZHL / fot. Slaskie.pl

Tyszanie górą. GKS Tychy pokonał GKS Katowice. W trzecim spotkaniu o brązowy medal Polskiej Hokej Ligi tyszanie wygrali na wyjeździe z GKS Katowice 4:1. Trójkolorowi w pierwszym możliwym terminie zakończyli rywalizację.

W 3 minucie tyszanie objęli prowadzenie po golu Paula Szczechury. Pomimo udanego strzału Rohtli – pod porzeczką wynik remisowy nie utrzymał się długo. Kolejny krok do zwycięstwa zrobił Paul Szczechura, który drugi raz pokonał Simbocha. W 45 minucie krążek znowu wylądował w siatce gospodarzy, zdobywcą gola był wtedy Brycen Martin.

W trakcie spotkanie marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski otrzymał z rąk prezesa PZHL Mirosława Minkiny Złotą Odznakę Polskiego Związku Hokeja na Lodzie za wsparcie polskiego hokeja w sezonie 2020/2021.

GKS Katowice – GKS Tychy 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
0:1 Paul Szczechura – Brycen Martin – Christian Mroczkowski (03:03)
1:1 Jesse Rohtla – Mateusz Michalski – Jyri Marttinen (23:46)
1:2 Paul Szczechura – Christian Mroczkowski – Alex Szczechura (27:06) 5/4
1:3 Brycen Martin – Jarosław Rzeszutko – Patryk Wronka (45:08)
1:4 Filip Komorski – Christian Mroczkowski – Patryk Wronka (59:48) 5/4

GKS Tychy: Murray (Raszka) – Kotlorz, Pociecha; Gościński, Komorski, Jeziorski – Seed, Martin; A. Szczechura, P. Szczechura, Mroczkowski – Ciura, Biro; Witecki, Wronka, Dupuy – Bizacki, Mesikammen; Galant, Rzeszutko, Marzec.