Mieszkańcy na al. Niepodległości / fot. Tychy24.net

Tomasz Budziosz – Tyski Młodzieżowy Społecznik zapytał na grupie „Tyszanie na Facebooku”: „Za co najbardziej lubicie nasze miasto”. Normalnie tego typu próby zwrócenia na siebie uwagi ignorujemy, bo to po prostu praca nad popularyzacją nazwiska, w końcu wybory coraz bliżej. Jednak tym razem tyszanie nie zawiedli i zdaje się „Młodzieżowy Społecznik” nie spodziewał się odpowiedzi, które uzyskał. 

Poniżej, niektóre z odpowiedzi mieszkańców: 

„Za lodowisko którego w tym roku nie ma pod żyrafą ale za to jest wszędzie na chodnikach i drogach.brawo” – napisał jeden z mieszkańców. Faktycznie warunki na drogach i chodnikach są fatalne. „Za to, że nie muszę jechać w góry żeby używać sprzętu taternickiego. Wystarczy wyjść na spacer miejskim chodnikiem” – podsumowała Anna. 

Reklama

„za rządzący Tychami układ” – napisał Zbigniew. „Za Tyska Mafię Samorządowa” – skwitowała Renta. „Za korki przez its” – dodał inny mieszkaniec. Sporo było właśnie na temat ITS-u. „Za najmądrzejsze światła drogowe w Polsce” – też dziękowali mieszkańcy.  Ironii w komentarzach raczej nie brakowało. „Za niskie koszty życia, i świetną przepustowość w ruchu drogowy” – podsumował Łukasz. 

Pojawiła się też cała litania ze strony jednego z użytkowników: 

„I tu zmierzamy do zmian. Mniej zieleni, więcej betonu. Zwężanie ulic. Topienie budżetu miasta w bzdety. Śmierdzące sinicą Paprocany. To tylko tak na szybko” – wyliczył mieszkaniec. 

„Za urzędników i włodarzy , i ich złote decyzje. .na szczęście wybory tuż tuż” – napisał inne mieszkaniec. 

„Za 957% stężenia PM2.5 w powietrzu”

„Za to że miasto nie organizuje żadnych fajnych imprez masowych, za ITS oraz za Lidle”

„Mediateka uwielbiam, lubię Paprocany ale kiedy nie ma tam tłumów, za kilka fajnych knajpek – znajdzie się sporo, ale niestety coraz częściej przeważają irytujące tematy – ITS, lekceważące podejsci instytucji miejskich do mieszkańców, jakość dróg, zwężenia dróg, brak parkingów, i tak można się licytować..”. 

Były też pozytywne aspekty Tychów, z tym, że zdecydowanie bardziej mieszkańcy wyrażali swoje niezadowolenie z tematu ITS-u i odśnieżania dróg. Do pozytywów zaliczano choćby ścieżki rowerowe i rozplanowanie miasta, tak, że wszędzie jest blisko. 

Reklama