Samochód policyjny / fot. Tychy24.net

Tyszanin trzymał 11 psów w mieszkaniu. Były zaniedbane, interweniowała policja i lekarz weterynarii. Psy zostały odebrane mężczyźnie, teraz odpowie za znęcanie się nad zwierzętami. 

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą otrzymali informację o psach, które mają być przetrzymywane w fatalnych warunkach w jednym z mieszkań na terenie Tychów. 

„Na miejsce interwencji udali się wspólnie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii, przedstawicielem Urzędu Miasta Tychy ds. Ochrony Zwierząt oraz funkcjonariuszami tyskiej Straży Miejskiej. Niestety informacja została przez nich potwierdzona – w mieszkaniu znajdowało się łącznie 11 psów, w tym 4 dorosłe oraz 7 szczeniąt. Na podłogach zalegały odchody, a wśród nich znajdowały się psiaki, które prawdopodobnie zaniedbywane były od dłuższego czasu i załatwiały swoje potrzeby fizjologiczne w mieszkaniu. Dodatkowo okazało się, że zwierzęta mają ograniczony dostęp do wody, a dorosłe psy nie są zaszczepione” – informuje Paulina Kęsek z tyskiej policji. 

Reklama

Powiatowy Lekarz Weterynarii podjął decyzję o odebraniu zwierząt mężczyźnie. Trafiły do Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach. 

Zgodnie z prawem za znęcanie się nad zwierzętami może grozić mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Reklama