Jeden z zatrzymanych / fot. Policja

Uderzenie w narkobiznes m.in. w Tychach. Gang kiboli rozpracowany. Kontrterroryści  wychodzili do mieszkań, w akcji udział brali policjanci z Katowic, Jaworzna i Tychów. To mocne uderzenie w grupę zajmującą się narkobiznesem. 

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu, na polecenie której policjanci dokonali zatrzymań. 

„W skoordynowanej akcji mundurowi wspierani przez policyjnych kontrterrorystów z Katowic weszli jednocześnie do kilku mieszkań na Śląsku. Zatrzymali w sumie 4 mężczyzn w wieku od 26 do 31 lat, w tym zawodnika MMA federacji „WOTORE”. W trakcie przeszukań użytkowanych przez nich mieszkań, samochodów i garaży zabezpieczono m. in. maczety, kastety, kamizelki kuloodporne, narkotyki oraz gotówkę” – informuje Sabina Chyra-Giereś ze Śląskiej Policji.

Reklama

Przestępstwa popełniano m.in. w Sosnowcu, Tychach i Chorzowie, w okresie od 1 stycznia 2021 roku do 30 stycznia 2023 roku.

„Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, gdzie usłyszeli zarzuty. Mężczyźni odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wywarzaniem i obrotem narkotykami m.in. amfetaminą, mefedronem i marihuaną, a także za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków. Grozi im od kilku do 12 lat więzienia” – dodaje rzecznik śląskiej policji. 

Trzech z podejrzanych trafiło na 3 miesiące do aresztu, czwarty został objęty policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju. Dotychczas zatrzymano w tej sprawie 10 osób. Na wniosek prokuratora 9 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.

Reklama