Orszak Trzech Króli / fot. UM Tychy

6 stycznia w Tychach należy spodziewać się utrudnień. Ulicami miasta przejdzie jak co roku uroczysty Orszak Trzech Króli.

W tym roku organizatorzy chcą przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu. Dlatego hasło tegorocznego Orszaku brzmi: „Bóg jest dla wszystkich – wszyscy do stajenki”.

Królowie wyruszą w drogę konno i bryczką, a na trasie Orszaku organizatorzy przygotowali liczne niespodzianki i nowości. Będzie można również się posilić i rozgrzać w drodze ciepłą herbatą i grochówką. Tradycyjnie przed kościołem św. Marii Magdaleny, gdzie startuje Orszak, będzie można od samego rana, 6 stycznia, oglądać mini-zoo.

Reklama

Organizatorzy zapewniają śpiewniki, korony i pamiątkowe naklejki dla wszystkich uczestników imprezy. Dla dzieci są przygotowane specjalne stroje orszakowe, stroje pasterskie i anielskie, które zostaną wypożyczone przed orszakiem (nie obowiązują zapisy) wszystkim dzieciom biorącym udział w Orszaku. Przygotowano także kolorowe flagi i proporce, do niesienia których zaproszeni są rodzice dzieci uczestniczących w Orszaku.

Będą utrudnienia

Utrudnień należy się spodziewać w godzinach od 12.50-14.00. Orszak przejdzie od Rynku ulicą Bocheńskiego, przez pl. Baczyńskiego, następnie ul. Biblioteczną, Boczną i ponownie na Rynek. Wtedy wystąpią utrudnienia w ruchu dla autobusów komunikacji miejskiej i samochodów.

– W związku z organizacją przemarszu pn.: „Orszak Trzech Króli”, który odbędzie się w dniu 6 stycznia 2017 r. w Katowicach, i przejdzie ulicą Powstańców w kierunku Placu Żołnierza Polskiego na osiedlu Paderewskiego, w okolicach godziny 14:30 mogą wystąpić również utrudnienia na liniach autobusowych nr 1 i 4, w związku z czasowym zamknięciem ruchu na tej ulicy. Informujemy, że w dniu 6 stycznia 2018 r. (Święto Trzech Króli) autobusy i trolejbusy będą kursowały zgodnie z rozkładami jazdy obowiązującymi w niedziele i święta. Prosimy o planowanie podróży z uwzględnieniem powyższych zmian – poinformowało w komunikacie MZK Tychy.

Reklama