Aneta Luboń-Stysiak / fot. UM Tychy

Urzędniczka została wiceprezydentem Tychów. Aneta Luboń-Stysiak, do tej pory sekretarz miasta Tychy, została powołana na stanowisko I Zastępcy Prezydenta Miasta Tychy. 

Luboń-Stysiak będzie zarządzać wydziałami: Nieruchomości, Planowania Przestrzennego i Urbanistyki, Geodezji, Budownictwa, Strażą Miejską oraz współpracować z Miejskim Konserwatorem Zabytków.

Aneta Luboń-Stysiak z tyskim samorządem związana jest od 1999 roku. Od 2003 roku była naczelnikiem Wydziału Obsługi Rady Miasta Urzędu Miasta Tychy, a od 2015 roku Sekretarzem Miasta Tychy.

Reklama

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na Wydziale Zarządzania, studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (specjalność: samorząd terytorialny) oraz MBA in Community Management na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Jako Sekretarz pełniła funkcję II Wiceprzewodniczącej Krajowej Rady Forów Sekretarzy oraz funkcję Przewodniczącej Śląskiego Forum Sekretarzy.

Na stanowisku sekretarza zastąpi ją Katarzyna Pytlarz – dotychczasowa naczelnik Wydziału Administracyjnego Urzędu Miasta Tychy.

Reklama