Wiadukt na ulicy Grota-Roweckiego / fot. Tychy24.net

Utrudnienia potrwają rok. Dzisiaj rusza remont wiaduktu na ulicy Grota-Roweckiego. Wiadukt ma być wyłączony z ruchu do lipca przyszłego roku.

To oznacza duże utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Objazd wyznaczono ulicami: Dąbrowskiego, Wyszyńskiego, al. Jana Pawła II, al. Bielską i al. Niepodległości. Piesi na drugą stronę mają przechodzić kładką na wysokości City Point.

Od tego dnia należy spodziewać się też zmian w rozkładach jazdy autobusów i trolejbusów. Linie trolejbusowe E, F, G, H oraz autobusowe W, 1, 1N (aktualnie zawieszona), 2, 31,137, 157, 245, 254, 551, 627, 686, 688, 696 i 788 skierowane zostaną na trasy objazdowe. Szczegółowy rozkład jazdy, jaki będzie obowiązywał na czas budowy można znaleźć na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego

Łączny koszt zadania wynosi ok.10 mln zł, z czego 3,7 mln zł stanowi dofinansowanie z subwencji ogólnej budżetu państwa. Wykonawcą zadania jest wyłoniona w drodze przetargu firma Mostostal Kielce S.A.

Wkrótce ma ruszyć remont nawierzchni na al. Bielskiego, w planach miasto ma też wyburzenie fragmentu tzw. Szkieletora, co spowoduje utrudnienia w rejonie al. Jana Pawła II.