Prace na DW 928 / fot. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach

Utrudnienia w Tychach w związku z przebudową DW 928. Zamknięte rondo w Kobiórze. Od dzisiaj odcinek od DK44 w Mikołowie do skrzyżowania z DK 1 w Kobiórze zamknięty został dla ruchu tranzytowego. 

„Dojazd do Kobióra z Tychów będzie możliwy, ale należy zwrócić uwagę na zamknięte rondo w Kobiórze. Z informacji przekazanych przez Inwestora wynika, że komunikacja miejska będzie funkcjonować przez cały okres wykonywania prac i możliwy też będzie dojazd do posesji” – informuje Marcin Godzik z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. „Przez nasze miasto wyznaczone zostały objazdy, w obu kierunkach, zarówno do Mikołowa jaki i Pszczyny, czy Bielska-Białej” – dodaje. 

Co oznacza wzmożony ruch w Tychach. 

Reklama

Inwestorem prac na DW 928 (Mikołów-Wyry-Gostyń) jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, a generalnym wykonawcą Budimex S.A. Warszawa. Prace potrwają do kwietnia 2026 roku.

„Realizowana inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu oraz zapewnienie odpowiedniej płynności dzięki wprowadzeniu jednolitych przekrojów, poprawie stanu technicznego nawierzchni i budowie chodników, ciągów pieszo — rowerowych i ścieżek rowerowych” – informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. 

Reklama