Wizualizacja Wodnego Placu Zabaw w Parku Jaworek / fot. UM Tychy

W ciągu 8 miesięcy powstanie nowy wodny plac zabaw w Tychach. Ma kosztować prawie 11 mln zł, inwestycja pierwotnie miała zamknąć się w koszcie około 7 mln zł. Miasto musiało dołożyć pieniądze. 

Miasto Tychy podpisało umowę z wykonawcą wodnego placu zabaw z wykonawcą firmą KRISBUD Sp. z o.o. Koszt realizacji inwestycji w parku Jaworek to 10 715 000 zł. Na wykonanie inwestycji wybrana w przetargu firma ma 8 miesięcy.

Co ciekawe, inwestycja jest realizowana w cieniu wypowiedzi władz Tychów i radnych o tym jak to miasto nie ma pieniędzy, a buduje plac zabaw za niespełna 11 mln zł. 

Reklama

W ramach inwestycji powstanie wodny plac zabaw z zagospodarowaniem otaczającego go terenu, budynkiem technicznym, wraz z infrastrukturą techniczną i automatyczną toaletą publiczną.

„Pojawią się elementy wykonane m.in. z drewna, wikliny, otoczaków, żwiru, piasku, zrębków drewna i jutowych lin. Pojawią się tam również elementy edukacyjne: lupa oraz rekreacyjne m.in. domek, kopuły, labirynt czy szałas. Obie części zostaną połączone alejkami. Za projekt strefy naturalnej odpowiada pracownia Tomasz Kurtek landscape design studio” – informuje miasto. 

Reklama