Kobieta w maseczce / fot. Tychy24.net

W ciągu ostatnich tygodni 4 przypadki COVID-19 w tyskich szkołach i przedszkolach, poinformowało Miejskie Centrum Oświaty (MCO). Obecnie sytuacja jest opanowana – w momencie pojawienia się koronawirusa klasy i grupy przechodzą w nauczanie zdalne.

„W chwili obecnej wszystkie przedszkola i szkoły na terenie miasta Tychy prowadzą zajęcia w trybie stacjonarnym, stosując wprowadzone procedury bezpieczeństwa w związku z epidemią wirusa Sars-Cov-2” – poinformowała we wtorek Tychy24.net Iwona Dańczura, zastępca dyrektora MCO.

Sytuacja w ciągu ostatnich kilku tygodni nie była niestety tak kolorowa. Pojawiły się 4 przypadki koronawirusa w tyskich szkołach i przedszkolach, które wymagały zawieszenia zajęć i wprowadzenia w pojedynczych oddziałach nauki w trybie zdalnym. Oczywiście za zgodą sanepidu.

Reklama

Gdzie pojawił się wirus?

Zakażenia wirusem COVID-19 dotyczyły placówek: I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego (1 uczeń), Przedszkola nr 23 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 (1 nauczyciel), II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida (1 uczeń) oraz Niepublicznej Szkoły i Przedszkola „Otwarte Okno” z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi (1 nauczyciel).

„W placówkach oświatowych występują również sytuacje przebywania na kwarantannie nauczycieli lub uczniów z uwagi na kontakt z osobą zarażoną, jednak nie wpływa to na organizację pracy w tych placówkach” – stwierdziła Iwona Dańczura.

Z danych na wczoraj wynika, że 49 osób znajduje się w kwarantannie w Tychach. Od początku pandemii zakaziło się 330 mieszkańców, a 273 osoby chorobę pokonały. 10 mieszkańców zmarło.