Wizualizacja .KTW / fot. mat. pras.

Firma Fujitsu ogłosiła, że Fujitsu Global Delivery Center (GDC) Poland otwiera nową lokalizację tuż obok Tychów w Katowicach. Na siedzibę wybrano .KTW I – biurowiec tuż przy Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Global Delivery Center Poland jest częścią sieci ośmiu GDC na świecie. Po Łodzi, Katowice są drugą lokalizacją GDC w Polsce. Japońska firma wspiera klientów w ponad 100 krajach.

– Otwarcie kolejnej lokalizacji Fujitsu na mapie Polski jest efektem świetnej pracy przez ostatnie 9 lat naszych pracowników w Łodzi. Ambitne plany rozwoju Fujitsu wymagają, aby dołączyli do naszego zespołu eksperci z kolejnego miasta. Po serii analiz wybraliśmy Katowice. Śląsk, jako miejsce skupiające talenty w branży i firmy IT, pozwoli nam jeszcze bardziej się rozwijać – mówi Piotr Jankowski, dyrektor Fujitsu Global Delivery Center.

W przeciągu kilku kolejnych miesięcy Fujitsu planuje zatrudnić około 200 specjalistów do różnych ról IT. Rekrutacja talentów właśnie się rozpoczęła. Aplikować można m.in. poprzez utworzoną na potrzeby otwarcia centrum stronę www.czasnazdolnyslask.pl.

Reklama

Firma szuka pracowników, których umiejętności zasilą zespoły czterech linii biznesowych: Research & Development and Business Application Services, Remote Infrastructure Management, Service Desk i Service Management.

– Praca w Fujitsu to szansa na rozwój w międzynarodowym środowisku – globalnie nasz zespół tworzą specjaliści aż 40 narodowości, posługujący się 40 językami – podkreśla Jankowski.

Oficjalne otwarcie biurowca .KTW przewidziano na czerwiec 2018 roku.

Reklama