Bieg Tropem Wilczym / fot. MOSIR

W niedzielę na Paprocanach „Bieg Tropem Wilczym”. Wydarzenie odbędzie się 3 marca, to już XII. edycja imprezy. Od 2023 roku bieg odbywa się na Paprocanach, wzdłuż brzegów jeziora.

„Jako że, impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, postanowiliśmy w 2023 roku na kontynuację tematu. Do podstawowego biegu na dystansie 1963 metry (zgodnie z sugestią biegaczy) w przyszłym roku będzie można wziąć udział w biegu na dystansie ok. 10 km, wokół jeziora Paprocańskiego, a dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy różne atrakcje” – informuję MOSIR Tychy.

Kolejną atrakcją oprócz biegów i biegów dla dzieci, będzie powrót na Paprocany żołnierzy z grup rekonstrukcyjnych oraz Stowarzyszenia Husaria pasjonaci militariów.

Reklama

„Będą też atrakcja dla najmłodszych naszych Patriotów, ale to podamy na bieżąco w opisie na wydarzeniu. Jak zwykle na wszystkich uczestników biegu czekać będą ciepła herbata, zupa, drobne upominki dla dzieci, za miejsca I – III w biegu na 10 km przewidujemy nagrody rzeczowe. To na razie wstępny zarys tego co nas czeka. Szczegóły podamy w kolejnych informacjach” – informują organizatorzy.

Reklama