Trolejbus / fot. Tychy24.net

W Tychach będą jeździć bezpłatne autobusy i trolejbusy. Przez jeden dzień. Zresztą nie tylko w Tychach, ale i całym regionie. Górnoślasko-Zagłębiowska Metropolia zapewni bezpłatną podróż w niedzielę 15 października. To dzień wyborów do Sejmu i Senatu. 

„Niedziela będzie ważnym dniem, w którym zdecydujemy o tym, kto nas będzie reprezentował w parlamencie przez kolejne 4 lata” – mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu GZM. „Chcemy maksymalnie ułatwić wszystkim mieszkańcom możliwość oddania swojego głosu w wyborach. Nie wszyscy mają komisje wyborcze pod nosem. W mniejszych gminach często są one znacznie oddalone od miejsca zamieszkania. Zdarza się także, że głosujemy tam, gdzie jesteśmy zameldowani, choć mieszkamy w zupełnie innym miejscu. Z myślą o tych wszystkich mieszkańcach, uruchomimy bezpłatny publiczny transport zbiorowy w dniu wyborów” – dodaje.

W celu odbycia bezpłatnej podróży w dniu 15 października nie będą potrzebne żadne zaświadczenia. Bezpłatna komunikacja obejmie wszystkie pojazdy jeżdżące pod szyldem Transport GZM na terenie 56 gmin woj. śląskiego.

Reklama

W dniu wyborów parlamentarnych lokale wyborcze będą czynne między godziną 7:00 a 21:00.

 

Reklama