Kontrola drogowa / fot. Policja

W Tychach kontrolowali autobusy i ciężarówki. Mężczyznę zgubił brak maseczki. Został zatrzymany i doprowadzony do aresztu. Jak się okazało był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

To były dwudniowe działania tyskiej policji. Drogówka sprawdzała m.in. stan techniczny pojazdów, realizację czasu pracy i odpoczynku oraz posiadane uprawnienia.

Mundurowi łącznie skontrolowali 99 pojazdów, w tym 55 samochodów ciężarowych i 9 autobusów. Policjanci ujawnili nieprawidłowy stan techniczny trzech pojazdów oraz zatrzymali dwa dowody rejestracyjne, nie dopuszczając pojazdów do dalszej jazdy.

Reklama

„Mundurowi ujawnili 10 przypadków lekceważenia przepisu zakrywania ust i nosa. Wśród nich był 45-letni mężczyzna, który jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnej bazie, jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Katowicach. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu” – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

Przypomnijmy, w trakcie weekendu ponad 2 tys. mandatów wystawili policjanci w całym regionie – w związku z lekceważeniem obowiązku zakrywania ust i nosa.

Dzisiaj, jak informowały służby mamy w regionie 520 nowych zakażeń koronawirusem. Ponad 6,5 tys. odnotowano w całym kraju.

Reklama