Senior przed telewizorem / fot. UM Tychy

W Tychach mieszkanie chronione czeka na seniora. Może tam spędzić nawet 61 dni. To rozwiązanie, które wprowadziło miasto Tychy i ma pomóc przede wszystkim opiekunom osób w wieku 60+.

Chodzi o to, aby tymczasowo ich odciążyć od opieki nad seniorem – czy to w związku z pracą, nauką, leczeniem, remontem czy po prostu potrzebą odpoczynku. 

Senior, który skorzysta z mieszkania tymczasowego, może liczyć na komfortowy lokal składający się z trzech pokoi. Mieszkanie znajduje się w Centrum Usług Społecznościowych w Tychach przy ulicy Edukacji 11. 

Reklama

„Seniorzy mogą skorzystać z pokoi 1-osobowych z łazienką, tv, salonem i aneksem kuchennym. Maja zapewnione 3 posiłki dziennie i usługi opiekuńcze 24 h/ dobę przez 7 dni w tygodniu. Z mieszkania można korzystać od 3 do 61 dni” – informuje Ewa Grudniok, rzecznik tyskiego magistratu.

Korzystanie z lokalu jest odpłatne (wysokość opłaty jest wyliczana indywidualnie, w zależności od dochodu opiekuna).

„Od lipca br. skorzystało z niego 10 osób. Zapraszamy mieszkańców do korzystania z tej formy wsparcia. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące mieszkań chronionych w naszym mieście – mówi Iwona Rogalska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach.  

W sprawie mieszkania chronionego należy kontaktować się z tyskim MOPS-em.