Sklep socjalny w Katowicach / fot. UM Katowice

W Tychach może powstać sklep socjalny na wzór tego w Katowicach. Miasto przygląda się jak działa placówka. Powstanie sklepu na wzór tego katowickiego postulowali radni PiS. Prezydent Tychów, stwierdził, że jest szansa na uruchomienie podobnego projektu w mieście.

W katowickim sklepie można kupić artykuły z krótkim terminem przydatności – poniżej ich rynkowej wartości – w tym m.in.: artykuły spożywcze, chemię, środki czystości. Ponadto, w ofercie sklepu znajdują się także ubrania. Ceny wszystkich towarów są atrakcyjne i nie przekraczają 50% ich wartości rynkowej.

Rozwiązanie, które z powodzeniem funkcjonuje w Katowicach na osiedlu Tysiąclecia, chcą teraz wprowadzić w Tychach. Miasto nie powiedziało nie temu rozwiązaniu.

Reklama

„Miasto nawiązało kontakt z Fundacją Wolne Miejsce, która zakłada i prowadzi sieć ogólnopolskich sklepów socjalnych ,,Spichleż”, dedykowanych osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej, są zagrożone samotnością oraz wykluczeniem społecznym, Pierwszy pilotażowy sklep powstał w grudniu ubiegłego roku w Katowicach. Obserwujemy jego działalność. Jeżeli będzie pozytywnie odbierany przez mieszkańców, poczynione zostaną odpowiednie kroki do stworzenia podobnej placówki w naszym mieście” – stwierdził prezydent Tychów, Andrzej Dziuba.

Reklama