Akcja zachęcająca do adopcji psiego seniora / fot. UM Tychy

W Tychach namawiają do adopcji starszych psów ze schroniska. W tyskiej placówce znajduje się 18 psów, które mają więcej niż 9 lat. To połowa wszystkich podopiecznych schroniska.

Organizatorzy akcji chcą zwrócić uwagę na trudną sytuację psich seniorów, którzy są praktycznie niezauważalni przez szukających w schronisku psów do adopcji. Opiekę nad starszymi psiakami poleca się zazwyczaj osobom starszym, domatorom lub tym prowadzącym bardzo spokojny tryb życia. 

„Najdłużej w schronisku z psich seniorów jest Oli. Ma 13 lat, a w schronisku jest już 6 lat czyli prawie połowę swojego życia. Jego adopcja nastręczała trudności, bo przejawiał zachowania agresywne do ludzi. Na starość złagodniał” – mówi Agnieszka Lyszczok, dyrektor Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych w Tychach. „Z kolei najstarszy z seniorów to mały Kubuś – ma 15 lat i był trzykrotnie oddany do schroniska. Najpierw jako szczeniak, potem jako pies 14 letni – oddany z powodu uporczywego szczekania podczas nieobecności właścicieli, parę miesięcy temu ponownie adoptowany przez starszą panią, która jednak nie poradziła sobie z nim na spacerach” – dodaje. 

Reklama
Akcja zachęcająca do adopcji psiego seniora / fot. UM Tychy

W tym roku adopcji niestety nie doczekały: 10 letni Max w typie husky – w schronisku był 4 lata, 13-letni Edzio – w schronisku był 1,5 roku oraz 14-letni Denis – w schronisku był 4 lata. Nowe domy znalazło natomiast 8 starszych psiaków – Rojter, Maksiu owczarek, Koko, Roni, Pedro, Tosia, mała Aza, Tosia.

Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Tychach mieści się przy ulicy Przejazdowej 101. Tam można zapoznać się ze zwierzakami, które czekają na dom.