W Tychach o współpracy międzynarodowej. O godzinie 10.00 w Tychach wystartowało V Międzynarodowe Forum Gospodarcze Oui Silésie, Tychy 2018. Myślą przewodnią wydarzeń realizowanych pod hasłem „Tak Śląskie!” jest promocja współpracy instytucji i przedsiębiorstw polskich z instytucjami i przedsiębiorcami zagranicznymi.

Tegoroczna edycja wydarzenia zatytułowana jest Oui Silésie, dlatego właśnie przedstawiciele pochodzący z krajów frankofońskich (Francja, Belgia, Kanada, Szwajcaria etc.) będą jej bohaterami.

– Forum to doskonała okazja dla samorządowców, przedsiębiorców i przedstawicieli NGO do nawiązania nowych kontaktów, poznania szans i potencjału jaki kryje współpraca z partnerem zagranicznym, a w szczególności partnerami frankofońskimi – tłumaczy Anne-Sophie Basta, wiceprezes Fundacji Europa House.

Reklama

Głównym punktem programu były wystąpienie przedstawicieli władz samorządowych na temat szans i wyzwań dotyczących współpracy pomiędzy nowo powstałym francuskim regionem Haute-de-France i Województwem Śląskim.

– Śląsk jest bardzo taki francuskie – mówił Frederic de Touchet, Konsul Generalny Francji w Polsce, który przekonywał że dobra współpraca między Francją, a naszym krajem oraz między regionami i miastami przynosi wiele korzyści.

Reklama