Alkosensor / fot. Policja

W Tychach polowali na pijanych kierowców. Większość zatrzymano na al. Jana Pawła II. Tyska drogówka podsumowała akcję „Trzeźwość” i jak się okazało, na ponad 500 przebadanych kierowców znaleźli się tacy na podwójnym gazie. 

W sumie w trakcie akcji na terenie Tychów przebadano 526 kierowców samochodów i jednośladów. Gdzie zatrzymywano kierowców na podwójnym gazie?

  • o godzinie 05:43 na ulicy Urbanowickiej policjanci zatrzymali 57-letniego kierującego motorowerem marki Zipp. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało wynik blisko 0,7 promila alkoholu.
  • o godzinie 05:51 na ulicy Strefowej policjanci zatrzymali 43-letniego kierującego samochodem marki Skoda. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało wynik ponad 0,3 promila alkoholu.
  • o godzinie 07:05 na alei Jana Pawła II policjanci zatrzymali 36-letniego kierującego samochodem marki Ford. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało wynik blisko 0,5 promila alkoholu.
  • o godzinie 07:27 na alei Jana Pawła II policjanci zatrzymali 23-letniego kierującego samochodem marki Peugeot. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało wynik blisko 0,3 promila alkoholu.

Oprócz tego kontrolowano też rowerzystów. 

Reklama

„Niestety dwóch z nich jechało na jednośladach pod wpływem alkoholu i zostało ukaranych wysokimi mandatami karnymi. Przypominamy, że w zeszłym roku wszedł w życie nowy taryfikator zwiększający kwoty mandatów karnych za określone wykroczenia drogowe. Zgodnie z nowelizacją za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, czyli na poziomie od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych” – informuje tyska policja. 

Reklama