Strefy Kreatywne / fot. UM Tychy

W Tychach pomalowali chodniki za 10 tys. zł: Tychy mogą pochwalić się tzw. strefami kreatywnymi, czyli miejscami gdzie pojawiły się gry terenowe. To obszary, które mają stanowić uzupełnienie istniejących już placów zabaw. Powstały m.in. w Parku Niedźwiadków, Parku Miejskim, Parku Jaworek oraz na placu zabaw przy ul. Nowej w dzielnicy Żwaków.

Rakieta, lustro, tarcza, klasy, łapy King Konga czy twister to kilka przykładów gier terenowych, które stanowią uzupełnienie istniejących placów zabaw. Na pomalowanie płytek, chodników, czy kostki brukowej przeznaczono 10 tys. zł brutto.

– Gry te łączą w sobie aktywność fizyczną z aktywnością umysłową i są dostosowane do różnych grup wiekowych, dzięki czemu każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Plansze stanowią połączenie tradycyjnych gier i zabaw podwórkowych z nowoczesnymi technologiami. Korzystając z nich dzieci będą mogły uczyć się przez zabawę, wykonywać proste obliczenia matematyczne i ćwiczyć swoją pamięć – mówi Agnieszka Lyszczok – dyrektor TZUK w Tychach.

Reklama

W przyszłym roku podobne strefy mają powstać w kolejnych parkach, a cały Park Niedźwiadków zyska drugie życie.

– Powstać ma tam „naturalistyczny plac zabaw” wykonany z samych surowców naturalnych, głównie drewna. Główna atrakcja parku – trzy niedźwiadki, mają zostać odnowione, lifting przejdzie także fontanna, która zmieni się w donicę. W parku pojawi się za to nowa fontanna, miejsce do gry w szachy, szalety publiczne dostosowane do potrzeb osób starszych i wiele innych atrakcji  – mówi Miłosz Stec wiceprezydent Tychów.

W tym roku powstanie projekt zagospodarowania parku, realizacja planowana jest na przyszły rok.

Reklama