Urząd Pracy w Tychach / fot. UM Tychy

W Tychach pomogą seniorom znaleźć pracę. Urząd pracy czeka na zgłoszenia chętnych do programu „Praca dla Seniora”. Ten ma zachęcić osoby starsze do aktywności zawodowej. Uczestnicy zdobędą umiejętności m.in. poszukiwania pracy, obsługi komputera, mogą też liczyć na wsparcie pośrednika.

Program „Praca dla Seniora” jest przeznaczony dla osób w wieku 50+ oraz 60+. Realizuje go Powiatowy Urząd Pracy w Tychach.

– Jego celem jest wyrównanie szans osób i rodzin poprzez pomoc seniorom zamieszkałym w Tychach w podejmowaniu aktywności zawodowej. Program zakłada trzydniowe zajęcia z zakresu nabycia wiedzy i umiejętności potrzebnych do aktywnego poszukiwania pracy, obsługi komputera oraz korzystania ze stron internetowych, a także wsparcie doświadczonego pośrednika, który będzie współpracował z pracodawcami, w celu pozyskania przyszłych miejsc pracy – poinformował tyski magistrat.

Reklama

Zapisy do programu przyjmowane będą do 10 maja w Informacji Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach przy ul. Budowlanych 59 lub pod numerem telefonu (32) 781 58 78.

Pierwszy moduł zajęć ruszy 14 maja.