Samochód policyjny / fot. Tychy24.net

W Tychach potrącono kobietę na hulajnodze elektrycznej. Na oznakowanym przejeździe dla rowerów. Kobieta jadąca hulajnogą trafiła do szpitala. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godzina 15.00 na ulicy Armii Krajowej w Tychach. 

„Ze wstępnych ustaleń policjantów znajdujących się na miejscu zdarzenia wynika, że 69-letni kierujący samochodem Hyundai potrącił kobietę na hulajnodze elektrycznej. 24-latka miała przejeżdżać oznakowanym przejazdem dla rowerów. Poszkodowana ze złamanym palcem trafiła do szpitala” – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji. 

Reklama

Tyska policja apeluje o ostrożność i przypomina, że chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. 

„Zatem przypominamy regulacjach prawnych, które mówią o tym, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście. Przepisy nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych. To samo dotyczy uczestników rowerów czy hulajnogi”- czytamy w komunikacie tyskiej policji.

Reklama