Dzieci w trakcie koncertu w Tychach / fot. Tychy24.net

W tym roku Dzień Dziecka w Tychach startuje wcześniej. Już 30 maja należy spodziewać się pierwszych wydarzeń. Co zaplanowano?  Na wydarzenia, które planuje Miejskie Centrum Kultury należy się wcześniej zapisać. 

W tym roku podczas obchodów Dnia Dziecka, które rozpoczną się już 30 maja, na najmłodszych czeka Przygodowa Gra Terenowa ,,Leśne zagadki. Bajtle na tropie”.

Chcesz odkryć sekrety tyskiego Parku Północnego? Grasować po zacienionych zielonych płucach miasta i świetnie się bawić? Jesteś gotowy, by zmierzyć się z zagadkami logicznymi i wykazać się sprawnością, fantastycznie spędzić czas i pokonywać kolejne wyzwania, które przygotowaliśmy dla nieustraszonych i ciekawych świata tyszan?

Reklama

Dołącz do gry, która odbędzie się w Parku Północnym (popularne stawy przy I LO im. L. Kruczkowskiego) w godzinach 15.00-18.00.

Zapisy:

Zarejestruj się na grę przez formularz dostępny pod adresem https://bit.ly/BajtleNaTropie

Jeżeli tego nie zrobisz, a przypadkiem będziesz w niedzielę w okolicy i postanowisz spontanicznie wziąć udział w zabawie – również zapraszamy. Nie zabraknie dla Ciebie miejsca!

Przebieg gry:

W dzień imprezy 30 maja od godziny 15.00 zgłoś się do BIURA STARTU GRY, które będzie się znajdować na trawniku przy tzw. Oświetlonej Ławce przy ul. Edukacji. Pobierz pakiet startowy, czyli mapę i kartę patrolową oraz dostarcz wcześniej uzupełnione dokumenty lub podpisz na miejscu niezbędne zgody, m.in. zgoda rodzica udziału dziecka w grze w przypadku osób niepełnoletnich.

Po zarejestrowaniu się w Biurze Startu możesz wyruszyć wraz ze swoją drużyną ku przygodzie! Masz czas do 18.00. Możesz rozpocząć w dowolnej godzinie miedzy 15.00 a 17.00. Potrzebujesz mniej więcej spokojnej godzinki, aby dotrzeć do wszystkich miejsc i wykonać fantastyczne zadania.

Udział w grze jest bezpłatny, a biorą w niej udział drużyny 2-4 osobowe składające się z samych dzieci (wtedy najmłodsze może mieć minimum 10 lat) lub dzieci z rodzicami.

Gra terenowa polega na odnalezieniu i dotarciu przez całą drużynę do wszystkich punktów zaznaczonych na otrzymanej mapie w regulaminowym czasie (do 18.00). Jest ich 12. Część z punktów będzie wymagało wykonania specjalnego zadania, na innych tylko „odbijesz” swoją obecność specjalnym „dziurkaczem”, tzw. perforatorem.

Każda drużyna jest zwycięzcą, a wszystkie, które odnajdą minimum 80% punktów zaznaczonych na mapie, czeka miła niespodzianka na MECIE.

O godzinie 18.00 nastąpi zakończenie gry.

W trakcie trwania wydarzenia będą czekać animatorzy, którzy dostarczą dużą ilość pozytywnej energii, a może nawet podpowiedzą, gdzie są ukryte punkty na mapie i poprowadzą do celu, oby tylko nie wyprowadziły w las!

Szczegóły dotyczące Przygodowej Gry Terenowej „Leśne zagadki. Bajtle na tropie” znajdziesz na:

www.kultura.tychy.pl oraz na profilu FB Miejskiego Centrum Kultury w Tychach

Formularz rejestracyjny: https://bit.ly/BajtleNaTropie

Kontakt: 32 438 20 61. Wstęp wolny. Udział w grze bezpłatny.

Dzień Dziecka – MCK Klub Urbanowice

Klub Urbanowice świętuje Dzień Dziecka 30 maja. Planowane działania z okazji Dnia Dziecka w ogrodzie Klubu Urbanowice:

15:00 – Warsztaty i animacje

17:30 – Bajka dla dzieci „Na tropie zaginionej opowieści” – Teatr Trip

19:00 – Spotkanie z fizyką „Brrr… bardzo zimno” – Laboratorium Pana Korka

Wstęp wolny, obowiązują zapisy:

tel.: 726 261 375, urbanowice@mck.tychy.pl

 

Dzień DzieckaMCK Klub Wilkowyje

Klub Wilkowyje świętuje Dzień Dziecka 1 czerwca.

Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca o godz. 18.00 zapraszają do ogrodu Klubu Wilkowyje MCK na rodzinny program animacyjno-teatralny pt.: „Bajki Robotów” Lufcika na Korbkę.

W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Stanisława Lema, autora groteskowo-baśniowych opowiadań o robotach, które będą głównymi bohaterami naszego Dnia Dziecka. Lufcik na Korbkę zabierze nas w wyjątkową, kosmiczną podróż po świecie robotów. W programie przewidujemy dużo zabawy i niespodzianek dla wszystkich uczestników, którzy wraz z aktorami będą mogli współtworzyć ten magiczny świat.

Wstęp wolny Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:

tel.: 32 227 26 22, 691 770 344

klub@mck.tychy.pl

Reklama