Święto Miasta Tychy 2017

W tym roku nie będzie Święta Miasta. Co Tychy proponują w zamian? Święto Miasta nie wraca po pandemii do Tychów. Zamiast dwudniowej muzycznej imprezy miasto proponuje Muzyczne Wieczory nad Jeziorem oraz Wakacyjny Muzycznik – koncerty muzyki kameralnej o zróżnicowanej tematyce i edukacyjnym charakterze.

Muzyczne Wieczory nad Jeziorem, czyli letni cykl koncertów z muzyką na żywo odbywać się będzie w każdy piątek wakacji, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. Program został ułożony w zgodzie z przyświecającą cyklowi ideą chilloutu i relaksu.

„Wyjątkowy klimat wieczorów zapewnia nie tylko piękna sceneria w postaci zachodów słońca odbijających się w tafli jeziora, ale również całe spektrum muzycznych gatunków” – mówi Małgorzata Król, dyrektor MCK w Tychach.

Reklama

Wakacyjny Muzycznik to propozycja koncertów muzyki kameralnej o zróżnicowanej tematyce i edukacyjnym charakterze. Cykl skierowany jest do dzieci i rodzin spędzających czas wakacyjny w mieście.

„Będzie odbywać się w plenerze, w Parku Miejskim Solidarności w formie cotygodniowych niedzielnych spotkań z muzyką i oprawą słowną. Uzupełnieniem koncertów będą animacje odbywające się bezpośrednio po koncertach, dzięki czemu całość spotkań będzie stanowić przemyślany i oryginalny sposób na spędzenie rodzinnego czasu i przy okazji zdobycie wiedzy muzycznej” – dodaje dyrektor Król.

2 lipca na Dzikiej Plaży planowana jest impreza plenerowa: Etno Dzika Plaża Tychy – utrzymana w klimacie muzyki folk, ukazująca szerokie możliwości interpretacji tego gatunku muzyki.

Reklama