Lodowiska sezonowe / fot. Tychy24.net

Miasto po raz trzeci próbuje kupić lodowisko na Plac pod „Żyrafą”. Do tej pory przeprowadzono dwa postępowania przetargowe i oba zakończyły się unieważnieniem. Nie chodzi o to, że nie było ofert, ale ceny znacznie przewyższają kwotę, którą na lodowisko chce przeznaczyć miasto – 600 tys. zł. Bez względu na wynik przetargu wiadomo, że w tym sezonie już nie będzie lodowiska w tej lokalizacji.

Nowe lodowisko jest potrzebne, ponieważ stare już nie nadawało się do użytku. Dlatego w tym roku na placu pod „Żyrafą” (Park Solidarności) nie ma lodowiska.

Oferty, które wpłynęły w pierwszym przetargu znacznie przekraczają kwotę 600 tys. zł. Firma ELCAT z Tychów złożyła ofertę na 755 tys. zł, natomiast GAMAK sp. z o.o. z Jastrzębia Zdroju chce 736 tys. zł. Drugie postępowanie miało dokładnie taki sam przebieg – te same firmy zgłosiły się ze swoimi ofertami.

Reklama

Trzeci przetarg – dostawa lodowiska i jego rozruch – musi być zrealizowany od 03.10.2022 r. do 20.11.2022 r. To oznacza, że w tym sezonie nie będzie trzeciego lodowiska w Tychach. Na oferty miasto czeka do 4 stycznia 2022 roku.

Reklama