W tyskim Parku Jaworek odbędzie się Junior Cup. Dzieci na rowery

AM

W tyskim Parku Jaworek odbędzie się Junior Cup. W sobotę dzieci będą zmagały się na rowerach. W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci w wieku od 2-16 lat, wystarczy zabrać rower i kask.

Każdy, kto przyjdzie będzie mógł wziąć udział w zmaganiach, które rozpoczynają się o godzinie 11.00, zapisy ruszają godzinę wcześniej. Udział w wydarzeniu jest całkowicie darmowy.

– Dystanse są bardzo zróżnicowane w zależności od wieku uczestników. Najmłodsi będą mieli symboliczne dystanse 200 i 400 m, następnie uczestnicy będą pokonywali rundę po Parku wokół górki po alejkach i ścieżkach – mówi nam Tomasz Musioł, organizator wydarzenia. – Każda kategoria wiekowa ma swój dystans do pokonania, stopniowo wzrastać będzie dystans. Naturalnie nie zabraknie rundy z podjazdem pod „Górkę K” – to dla najstarszych uczestników, którzy maksymalnie pokonywać ją będą 5 razy – dodaje.

Reklama

Wśród nagród są niespodzianki od partnerów wydarzenia: Jakuba Chełstowskiego Marszałka Województwa Śląskiego, Witolda Bańki Ministra Sportu i Turystyki oraz upominki od Czesława Langa Dyrektora Tour de Pologne.

– Nie zabraknie medali dla tych, którzy ukończą zmagania oraz drobnych niespodzianek m.in. od Anity Skapczyk Radnej Miasta Tychy oraz od firmy MASPEX – podkreśla Musioł.

Reklama