Iluminacje świąteczne / fot. UM Tychy

Wart 500 tys. zł świąteczny klimat zawita do Tychów. Montują iluminacje świąteczne. Na początku grudnia mają zostać uruchomione, ich montaż zakończy się jeszcze w listopadzie. 

Kwota, jaką miasto przeznaczyło na oświetlenie świąteczne w tym sezonie wynosi 500 tysięcy złotych. Większość dekoracji, które pojawią się w tym roku, można było zobaczyć podczas ubiegłorocznych świąt, ale nie wszystkie. 

„W tym roku nowe ozdoby pojawią się na Placu Baczyńskiego, w Parku Miejskim Solidarności stanie choinka. Po raz pierwszy zostanie ozdobione także rondo ks. Szkatuły – pojawi się na nim sześciometrowa choinka wykonana z bombek w kolorze srebrnym” – mówi Anna Warzecha z Urzędu Miasta w Tychach.

Reklama

Jak co roku, oświetlona zostanie także fontanna na Placu Baczyńskiego. Na tym popularnym placu stanie także dziesięciometrowa choinka oraz sanie z reniferem, o których wcześniej pisaliśmy. Dekoracje pojawią się także na latarniach wokół placu.

Rynek, tak jak w ubiegłym roku, zostanie udekorowany dziesięciometrową choinką, która jednak będzie miała inny niż w ubiegłych latach wzór oraz kurtynami świetlnymi na drzewach. Na latarniach pojawią się ozdoby w kształcie śnieżynek.

Na placu św. Anny oraz Placu Korfantego pojawią się choinki oraz ozdoby – śnieżynki na latarniach. Świąteczną odsłonę będzie miał także napis TYCHY na al. Niepodległości, pojawią się na nim życzenia: „Wesołych Świąt”. Oprócz tego świąteczną oprawę zyskają tyskie ulice m.in. Bocheńskiego, Bielska, Dmowskiego, Grota-Roweckiego, Katowicka czy al. Niepodległości.

Napis Tychy / fot. UM Tychy

Na rondzie ks. Szkatuły (rondo u zbiegu ulic Oświęcimskiej i Turyńskiej w dzielnicy Urbanowice) stanie choinka wykonana z różnej wielkości srebrnych bombek. O świąteczną oprawę przestrzeni zadba nie tylko Urząd Miasta, ale także Miejski Zarząd Ulic i Mostów, który wyda ok. 158 tysięcy złotych na aranżację 11 tyskich rond i jednego ze skrzyżowań w mieście.

Duża choinka u zbiegu ulic Cienistej, Begonii i Harcerskiej zostanie przystrojona kolorowymi lampkami. Na rondzie Olimpijskim, Żakowskim, „Skałka”, „Sybiraków”, rondzie „Polonia” oraz „Cassino” dekoracjami z ledowych sznurów zostaną przystrojone drzewa.

Na rondzie Sublańskim (u zbiegu ulic Harcerskiej i Żakowskiej), stanie świetlne drzewko ledowe oraz dekoracje w kształcie świątecznych prezentów. Kule świetlne zostaną rozwieszone nad rondem Paprocańskim oraz na rondzie przy dworcu PKP. Na rondzie Myśliwska- Legionów zostaną ozdobione lampy, a na rondzie „Harcerskim” rosnąca tam choinka.

W tym sezonie świąteczne iluminacje będą zdobiły tyskie place, ronda i ulice do 21 stycznia 2021 roku. Wówczas rozpocznie się demontaż świątecznych dekoracji.

Reklama