Impreza balonowa w Tychach / fot. Tychy24.net

Weekend pełen atrakcji w Tychach. Wystartowała impreza balonowa, co się jeszcze będzie działo? W planach wydarzenia dla dzieci. W piątek około godziny 21.00 wystartował konkurs „In The Silesian Sky” o puchar Marszałka Województwa Śląskiego, niestety z powodu złych warunków pogodowych ostatecznie balony nie wzniosły się nad Tychy. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców – jego kontynuacja w Tychach już w niedzielę o 5.30 i 18.30. Co jeszcze się będzie działo w mieście w trakcie weekendu?

Sobota

Sobotni poranek rozpoczniemy jak zwykle aktywnie – na zajęcia jogi zaprasza Tyski Zakład Usług Komunalnych i FitTyskie – w Parku Suble (godzina 8.30) oraz MOSiR Tychy (przy boisku na terenie KS Paprocany godzina 9.00).

Przed południem warto zajrzeć do Tyskiej Galerii Sportu –  w trakcie spaceru z przewodnikiem po jednym z najładniejszych piłkarskich obiektów w kraju będzie można obejrzeć wybrane miejsca Stadionu Miejskiego Tychy, m.in.: strefę VIP, lożę prezydencką, salę konferencji prasowych, zaplecze techniczne, a także wejść na poziom boiska.

Reklama

Sobota to drugi z trzech dni Teatru Malutkiego w tyskim Teatrze Małym. Zagrają spektakl „Frajda, Granda, Bzik”. To propozycja dla dzieci wieku od 2 do 5 lat. To spotkanie naturalne, swobodne, otwarte, włączające, uwrażliwiające. Jest to też spokój, bliskość, wspólnota, rodzina. Czego w niej doświadczamy? Różnorodności, niespodzianek, nieporozumień, frajdy, awarii, kłótni i bzika!

Wieczorem propozycja dla rowerzystów – 155. Tyski Nocny Rajd Rowerowy którego uczestnicy będą kręcić 19 km dla Tychów w ramach rywalizacji – Rowerowa Stolica Polski 2022.

Po sobotnich szaleństwach w stan równowagi wprowadzą nas zajęcia Tai Chi w Paprocanach – zapraszamy o godzinie 10.00 na terenie OW Paprocany.

Niedziela

Niedziela to ostatni dzień Dni Teatru Malutkieg. Organizatorzy zapraszają na spektakl  „O!”. Teatralne spotkanie skierowane jest do najmłodszych widzów i ich dorosłych „osób towarzyszących”. Po południu od godziny 15.00 zapraszamy na Starotyskie Animacje dla Dzieci na Rynku, a wieczorem uroczyste i widowiskowe zakończenie II Zawodów Balonowych o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego „In The Silesian Sky“.

Mediateka / al. Marszałka Piłsudskiego 16
05:30 – Trzeci lot konkursowy

18:30 – Czwarty lot konkursowy

21:00 – Gala balonowa / zakończenie zawodów