Gemini Park Tychy / fot. Gemini Park Tychy

Wiadomo jakie kino otworzy się w Gemini Park Tychy. Centrum handlowe w Tychach ma być pierwszym miejscem, w którym zagości nowy format sieci Multikino. 

W nowej części galerii handlowej swoją siedzibę znajdzie Multikino. Powstanie siedmiosalowe kino o powierzchni 2,3 tys. mkw. Multikino ma być zbudowane w oparciu o nowy format, który dotąd nie był obecny na Śląsku.

Co będzie wyróżniać tyskie Multikino? Jako pierwsze i jedyne w województwie śląskim zostanie w pełni wyposażone w elektrycznie rozkładane skórzane fotele SuperVIP. Dzięki nim seanse w Multikinie Tychy będzie można oglądać nawet w pozycji półleżącej. To widz sam zdecyduje, w jaki sposób chce obejrzeć film, poprzez możliwość samodzielnego sterowania fotelem.

Reklama

„Zależało nam na tym, aby oferta kinowa z jaką wejdziemy na śląski rynek była naprawdę imponująca i konkurencyjna, a przede wszystkim zaskakująca dla widzów. Współpraca z Multikinem nam to zagwarantowała. Sieć zdecydowała się nie tylko na stworzenie w Gemini Park Tychy największego kina w naszym mieście, ale przede wszystkim, dzięki nowemu formatowi, również najnowocześniejszego. To zapewni niezapomniane wrażenia z seansu i najlepszą rozrywkę” – mówi Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.

Kino w galerii wypełni sporą lukę na rynku. Tychy od lat zmagają się bowiem z „niedoekranowaniem”. Spośród 11 analizowanych dużych śląskich i zagłębiowskich miast, w Tychach najwięcej osób przypada na jedną salę kinową – wynika z badań CBRE. Obecnie w mieście działa zaledwie 1 kino, liczące 5 sal. Korzystają z niego mieszkańcy Tychów, miasta mającego ponad 126 tys. mieszkańców, ale także mieszkańcy miast ościennych, zwłaszcza z Mikołowa, Pszczyny, Kobióra, Gostynia, Lędzin, Oświęcimia czy Bierunia. Nic więc dziwnego, że Gemini Park w otwarciu kina pokłada duże nadzieje.

Reklama