Wypadek na ulicy Mikołowskiej / fot. 112Tychy.pl

Wiadomo więcej na temat śmiertelnego wypadku na ulicy Mikołowskiej. Kobieta przeprowadzała rower przez przejście dla pieszych, wstępnie za winnego uznano 27-latka, który kierował ciężarówką. 

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 7.50 na ulicy Mikołowskiej w Tychach. 

„Pracujący na miejscu policjanci ustalili wstępnie, że kierujący pojazdem ciężarowym marki Man wraz z naczepą potrącił znajdującą się na oznakowanym przejściu dla pieszych rowerzystkę, która przeprowadzała swój rower. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przeprowadzili oględziny. Obecny na miejscu prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Kierujący samochodem ciężarowym – 27 letni mężczyzna był trzeźwy” – informuje Paulina Kęsek z tyskiej policji. 

Reklama

Teraz mundurowi z tyskiej komendy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Czynności nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Tychach.

Miejsce wypadku, to przejście dla pieszych, na którym miasto Tychy poprawiło bezpieczeństwo po interpelacji radnego Dariusza Wencepla z 2020 roku. Powstała m.in. wysepka dla pieszych, ograniczono prędkość. 

„Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że jako uczestnik ruchu drogowego, zarówno kierujący jak i pieszy powinien zachować należytą ostrożność oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania” – czytamy w komunikacie policji. 

Reklama