Park Górniczy / fot. UM Tychy

Wiemy gdzie prawdopodobnie powstanie basen otwarty w Tychach i najwyraźniej historia lubi zataczać koło. Wszystko wskazuje na to, że obiekt powstanie na osiedlu A.

Od lat mówi się o budowie otwartego basenu w Tychach, na wzór tego, który kilkadziesiąt lat temu funkcjonował właśnie na osiedlu A. Opozycja wskazuje Paprocany jako miejsce, gdzie taki obiekt mógłby być zrealizowany. Do idei budowy basenu ostatnio przekonał się też prezydent Tychów, ale jednoznacznie deklaruje, że ośrodek wypoczynkowy to nie jest dobre miejsce na taką inwestycję.

– Paprocany są takim dobrem, które trzeba chronić – mówił Andrzej Dziuba, prezydent Tychów i wskazywał m.in. ulicę Edukacji jako miejsce powstania basenu otwartego, tuż przy krytej pływalni. Lokalizacja miałaby być dobra ze względu na wybudowaną infrastrukturę. – Mamy gotowe parkingi, całe zaplecze jest gotowe – mówił prezydent.

Reklama

Natomiast w poniedziałek (24.09) radni na komisji Inicjatyw Lokalnych i Ładu Przestrzennego dyskutowali nad zmianami dla planu miejscowego terenu Parku Górniczego pomiędzy ulicami Damrota a Andersa. Tam teraz znajduje się boisko do gry w football amerykański.

Z inicjatywy radnego Dariusza Wencepla, prezesa Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną komisja zgłosiła wniosek o wprowadzenie w planie miejscowym zapisu umożliwiającego budowę basenu otwartego na terenie Parku Górniczego. Wniosek poparli obecni członkowie komisji. Wcześniej o budowę basenu wnioskowali też radni PiS, inwestycja znalazła się również w programie wyborczym Anity Skapczyk, kandydatki na urząd Prezydenta Miasta Tychy.

Co ciekawe, dokładnie we wrześniu zeszłego roku pisaliśmy o wniosku radnego Wencepla o budowę drugiego Wodnego Placu Zabaw w Tychach na osiedlach A lub B.

– Ogólnie mamy na razie jeden Wodny Plac Zabaw, który cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Problem w tym iż wszystkie takie wodne atrakcje znajdują się w południowej części miasta, dzieci z północnych dzielnic i osiedli mają tam daleko i do tego ciągle występują problemy z parkowaniem – mówi Dariusz Wencepel, wtedy jeszcze radny STMO.

Obecnie wiadomo, że drugi Wodny Plac Zabaw jest planowany w Parku Jaworek.

Reklama