Parking przy placu Baczyńskiego / fot. Tychy24.net

Wracają płatne parkingi i zielone światła na żądanie w Tychach. Miasto już nie boi się wirusa? Od poniedziałku 1 czerwca wracają normalne opłaty w Strefach Płatnego Parkowania w Tychach, a także na parkingach wielopoziomowych typu Park&Ride. Ponownie włączone zostaną przyciski uruchamiające zielone światła na przejściach dla pieszych.

Opłaty były wstrzymane w Tychach od 12 marca. Powodem było zagrożenie koronawirusem. W związku z odmrażaniem gospodarki, władze Tychów postanowiły przywrócić opłaty za parking.

„Ponadto mieszkańcy będą mogli wydłużyć okres obowiązywania wszystkich kart abonamentowych, w tym kart mieszkańca o okres, w którym strefy były nieczynne.

Reklama

Aby tak się stało konieczna jest jednak aktualizacja karty. W tym celu należy telefonicznie ustalić termin spotkania z pracownikami Działu Parkingów Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach” – informuje Ewa Grudniok z tyskiego magistratu.

– Aby przedłużyć kartę mieszkańca należy zadzwonić pod numer 32 227 70 06-07 wew. 87.

– Z kolei w wypadku przedłużenia kart abonamentowych rejestracja odbywać się będzie pod numer 32 227 70 06-07 wew. 33, lub wew. 98.

Zaktualizowane karty będą wydawane wyłącznie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z pracownikami Działu Parkingów.

Reklama