Poszukiwany mężczyzna / fot. Policja

Wszedł do pomieszczenia pielęgniarek w tyskim szpitalu. To kolejne tego typu zdarzenie w ostatnim czasie na terenie Tychów. Policja poszukuje sprawcy „włamania z kradzieżą na rachunek bankowy”. Wszystko zaczęło się w Szpitalu Miejskim w Tychach. Wizerunek poszukiwanego mężczyzny nagrały kamery.

– Nieznany sprawca w dniu 03 lipca 2018 w Tychach pomiędzy godz. 14.00-15.00, z dyżurki pielęgniarek Szpitala Miejskiego w Tychach, zabrał w celu przywłaszczenia portfel z zawartością pieniędzy, dokumentów oraz karty bankomatowej – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji. – Następnie za pomocą uprzednio skradzionej karty bankomatowej dokonał transakcji płatniczych tzw. zbliżeniowych nie wymagających podania kodu PIN na łączna kwotę blisko 300,00 zł – dodaje.

Policja w toku swojego postępowania wyodrębniła wizerunek mężczyzny, który może posiadać tzw. „istotne informacje w sprawie”. Niestety, jakość monitoringu pozostawia wiele do życzenia.

Reklama

Rysopis: mężczyzna w wieku około 35 lat, normalnej budowy ciała wzrostu około 180 cm, włosy koloru ciemnego, krótko ostrzyżony. Ubrany jest w koszulkę koloru niebieskiego z białymi dodatkami na rękawach, z przodu na koszulce na wysokości piersi znajduje się emblemat puma koloru białego, mężczyzna ma krótkie spodenki długości do kolan koloru czerwonego z białymi dodatkami przebiegającymi po zewnętrznych stronach i z tyłu. Na nogach ma założone obuwie sportowe koloru czarnego marki NIKI oraz skarpety koloru jasnego z ciemnymi pasami.

Osoby, które wiedzą coś na temat kradzieży lub rozpoznają osobę ze zdjęć, proszone są o kontakt z wydziałem do walki z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach – Tychy al. Bielska 46, pod numer telefonu 32 32-56-230 lub telefonem alarmowym 112.

Reklama