Wtorek pełen atrakcji w Tychach – w sumie na 4 czerwca zaplanowano kilka wydarzeń. Dzieci będą miały okazję pouczyć się jazdy na rolkach, dorośli poćwiczyć jogę. 4 czerwca to wyjątkowa data, bo rocznica częściowo wolnych wyborów w Polsce. Co zaplanowano na ten dzień?
8.30- 15.00: Rocznica wolnych wyborów w Polsce – wykład otwarty dla szkół średnich „W DRODZE DO WOLNOŚCI” – Mediateka
prowadzenie: Beata Maleska-Pająk.
10.00 Joga na Paprocanach
Udział w zajęciach jest bezpłatny.
15.00 – 18.00: Rocznica wolnych wyborów w Polsce – warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży „SZTUKA WOLNOŚCI” – Teatr Mały
Prowadzenie: Joanna Rupik
Miejsce: Dziedziniec Teatru Małego
Zapisy: joanna.rupik@teatrmaly.tychy.pl
Wstęp wolny!
17.00- 19.00: ROLKI POD ŻYRAFĄ
Profesjonalny instruktor wrotkarstwa kolejny rok będzie uczył jazdy na rolkach dzieci od 4. roku życia i młodzież.
Zajęcia odbywają się na placu pod Żyrafą. Na zajęcia OBOWIĄZKOWO należy zabrać: rolki, kask, ochraniacze na nadgarstki, łokcie i kolana. W przypadku deszczowej pogody lub mokrej nawierzchni zajęcia będą automatycznie odwoływane!
Obowiązuje podział na grupy dla początkujących i zaawansowanych.
Terminy zajęć: Wtorki i soboty od godz. 17:00 początkujący, a od godz. 18:00 zaawansowani. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
18.00: Rocznica wolnych wyborów w Polsce – pokaz filmu „Jarocin, po co wolność” – Mediateka
Pokaz filmu dokumentalnego z 2016 roku w reżyserii Marka Gajczaka i Leszka Gnoińskiego.