Zremb / fot. Tychy24.net

Wybrano firmę, która rozbierze „Zremb” na Paprocanach, o postępowaniu na wybór wykonawcy informowaliśmy kilka tygodni temu. Wybrano firmę, która rozbierze obiekt. Ten z końcem stycznia 2021 roku powinien zniknąć z panoramy ośrodka wypoczynkowego.

Zremb przy ulicy Parkowej znajduje się przy nowo wybudowanej przystani kajakowej. Kiedyś znajdowała się tam restauracja, a w obiekcie urządzano m.in. wesela.

Jak poinformował Tychy24.net Marcin Staniczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach, obiekt jest w bardzo złym stanie technicznym.

Miasto posiada dwie ekspertyzy, które mówią, że stan budynku jest bardzo zły. W miejscu Zrembu posiana zostanie trawa.

W postępowaniu na rozbiórkę obiektu udział wzięło 12 firm. Wygrała zabrzańska Developer i Recykling Sp. z o.o, która wyceniła swoją usługę na nieco ponad 119 tys. zł.

„Oferta odpowiada wszystkim warunkom i wymaganiom określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i została wybrana jako najkorzystniejsza w oparciu o kryteria oceny ofert” – czytamy w ogłoszonych wynikach postępowania.

Ewentualna nowa restauracja na Paprocanach powstanie na tzw. Dzikiej Plaży, to jednak pieśń przyszłości. Najpierw miasto musi wykonać tam odpowiednie przyłącza.