DK 44 /fot. UM Tychy

Wybrano wykonawcę przebudowy DK 44: Firma Eurovia Polska złożyła najkorzystniejszą ofertę na przebudowę DK 44 w Tychach – ponad 89 mln zł brutto. Po uprawomocnieniu się przetargu i kontroli Urzędu Zamówień Publicznych prace nad drogą rozpoczną się w październiku, a zakończą do 2019 roku.  

W ramach inwestycji powstanie m.in. bezkolizyjny węzeł drogowy w rejonie ul. Turyńskiej i ul. Oświęcimskiej z dwoma rondami i czterema łącznicami, dwa przejścia podziemne, chodniki i ścieżki rowerowe oraz oświetlenie. W lutym tego roku podpisano umowę na dofinansowanie inwestycji w rządowym Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie.

– Ta inwestycja ma dla nas olbrzymie znaczenie. Ta droga jest jedną z najbardziej obciążonych dróg w regionie i od dawna wymagała generalnego remontu – mówi Andrzej Dziuba prezydent Tychów.

Reklama

Ponad 89 mln zł brutto to nie będzie cały koszt przebudowy DK44. Ten będzie znacznie większy.

–  Szacujemy, że przebudowa DK-44  będzie kosztowała w sumie ok. 132 miliony złotych. Różnica bierze się przede wszystkim ze znacznego spadku cen palowania. Na tę kwotę składają kwoty po przetargu na wykonawcę projektu ( czyli ok. 90 mln), wykupy gruntów, rezerwa w wys. 10 milinów, koszt Inżyniera Kontraktu i Nadzorów Autorskich – mówi Arkadiusz Bąk z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 wynosi 85 %.

Reklama