„Wyrok na szkieletora zapadł”. Straszył w mieście przez 40 lat. Niedokończony obiekt przy al. Jana Pawła II straci nogi. Miasto jest w trakcie ostatniego etapu batalii administracyjnej z właścicielem i fragment ruiny wychodzącej na chodnik zostanie przejęty oraz rozebrany. Miasto podaje nawet konkretną datę.

Przejęcie fragmentu „szkieletora” umożliwi miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który już jest prawomocny. To bardzo ważny dokument planistyczny. – Może stanowić prawną podstawę do uporządkowania tego terenu – powiedział Tychy24.net Igor Śmietański, wiceprezydent Tychów. Miasto chce poszerzyć aleję Jana Pawła II. – Symbolicznie do drugich nóg „szkieletora” będziemy wycinać ten obiekt – dodał wiceprezydent.

Do tego muszą uprawomocnić się jeszcze nie wydane decyzje administracyjne w tej sprawie.  – Wyrok na „szkieletora” zapadł, jego wycięcie jest nieuchronne – podkreślił Śmietański.

Reklama

Na rozbiórkę fragmentu budynku trzeba będzie jeszcze poczekać około 6 miesięcy. Najpóźniej do połowy 2019 roku obiekt straci „nogi”.

Reklama