Deszcz w Tychach / fot. UM Tychy

Załamanie pogody: 23 tys. osób bez prądu. Ponad 23 tys. odbiorców zostało bez prądu w naszym regionie. To wynik silnego wiatru i deszczu, które w nocy pojawiły się w województwie śląskim. W Tychach też część ulic nie ma prądu.  Dzisiaj też będzie wiało zapowiadają synoptycy.

Z porannych danych służb kryzysowych wojewody śląskiego wynika, że bez prądu było 23222 odbiorców. Energii elektrycznej nie dostarczały 304 stacje. Poszkodowani to głównie mieszkańcy powiatów zawierciańskiego, cieszyńskiego, bielskiego, gliwickiego, będzińskiego, rybnickiego czy zawierciańskiego.

Strażacy w regionie interweniowali prawie 300 razy do zdarzeń związanych głównie z usuwaniem powalonych drzew i konarów. – W wyniku zdarzeń nikt nie został poszkodowany – informują służby wojewody.

Reklama

Dzisiaj w całym regionie też będzie występował silny wiatr nawet do 75 km/h.

W Tychach do godziny 13.00 nie będzie prądu na ulicach Sosnowej i Obywatelskiej. Natomiast do godziny 14.00 na ulicach Młyńskiej 40 do 84, 23 do 57; Kiełbasy 10- 68, 7 do 45; Broniewskiego; Bema; Kownackiej ; Wiejskiej; Gwarków 1,24 ; B. Śmiałego 2 do 4. Braki prądu na terenie Tychów nie są wynikiem awarii, a planowanymi wcześniej pracami na sieci.

 

Reklama